מכתב פתוח לאחיי ההולנדים

הולנדים יקרים,

אני שולח מכתב פתוח זה בעברית כיוון שאתם לא הנמענים העיקריים של מכתב זה, כי אם בני ישראל, עם קשה עורף וחסר תרבות. אולם, דרך מכתב זה, שאותו אני שולח כביכול אליכם, אני מקווה ללמד את עמי היושב בציון ובניכר איך צריך להתנהג.

מעט היסטוריה של השבועות האחרונים: שמי גור. אדם אלמוני, השט בחלל ומנסה את מזלו בשיגור אותות אקראיים בחיפוש אחר מישהו שיקלוט אותם, ואם נתמזל מזלי, יחזיר איתות. בינתיים, אני שולח אותם בצורת משחק שבניתי במיוחד עבור הילדים שלכם. כל שעליכם לעשות כדי להחזיר איתות: להוריד את המשחק בתשלום של 2.39 יורו (לישראלים הייתי אומר קפה הפוך, אבל לכם אני אומר שזה בערך עלות של בירה אחת). אבל הבעיה היא שאתם לא יכולים לדעת על המשחק שלי, כי יש כל מיני גופים שמימיים ענקיים שלא מעוניינים שתדעו עליו בכלל, לא כל שכן תמצאו אותו. הם מציגים את העולם כאילו יש בו הזדמנות שווה, ולכל הגופים סיכוי שווה להצליח, אולם האמת רחוקה מכך.

אולם יש אור שמבליח, לא בקצה המנהרה, אלא סתם באמצע החלל. מתברר שיש עוד יצורים כמוני, שמנסים למצוא קהל לאיתותים הדיגיטליים שלהם. אני לא מדבר על אנשים שיוצרים איתותים, כי כאלה יש מאות אלפים, אלא על אלו שבאמת מנסים להמשיך, ולנסות להגיע באופן אותנטי לקהל כלשהו.

האנשים האלה, מפתחי משחקים עצמאיים, לא מסתפקים ביצירת משחקים, אלא גם חולקים את מחשבותיהם בבלוגים, בטוויטר ובגוגל פלוס. מעקב אחריהם מביא להיכרות עם מפתחים נוספים, וכך מתרחב מעגל הידע. מדובר על אנשים כמונו, בשר ודם, שמנסים להתפרנס מיצירת משחקים, אולם כמה מהם מתבטאים בעומק ובפתיחות שהופכים את המעקב אחריהם ללמידה מרתקת (למעשה, אני חושב שהבנתי סוף סוף מה הקטע של גוגל פלוס – נסו למצוא, ולעקוב אחרי כמה דמויות מובילות בתחום שלכם, ודרך התגובות להם מצאו מומחים נוספים. אל תגבילו את עצמכם לעם ההולנדי, נסו למצוא גם מובילים בתחומכם החיים במקומות אחרים. אני חושב שתופתעו ממה שתגלו).

האנשים האלה מתחבטים בשאלות של הצלחה וכישלון, אתיקה, שיווק גרילה, שיווק באמצעים דלים, משחקים כאמנות, גישות בעיצוב משחקים, ונעזרים זה בזה, בעיקר לשם תמיכה, כשהענקים גונבים להם את המשחקים. רק השבוע גילו האחים דיוויד ואיאן מארש, מקימי חברת Nimble Bit הזעירה (3 עובדים כולל שניהם) והמצליחה (משחק השנה של אפל בארה"ב), שענק המשחקים החברתיים המרושע זינגה גנב להם את המשחק.

בכל מקרה, אחד האנשים היקרים הזה העלה לרשת עוד רשימה של אתרים שמסקרים אפליקציות (יש כאלה כמה וכמה), ודרכה הגעתי למספר אתרים וביניהם אתר הולנדי, שאותו יתכן שאתם מכירים. מכיוון שהחלטתי לא לשלוח את האפליקציה לכל האתרים במכה אחת, אלא ללמוד מהתגובות וכך לא לשרוף אפשרויות ללא צורך, העדפתי לשלוח קצת מידע על המשחק שלי לאתר האפליקציות הפופולרי ביותר בממלכה הכתומה.

בינתיים שלחתי את העדכון השני של המשחק, שבו הוספתי פונקציונליות (הסולם של משאית כיבוי האש הוא לא עוד סתם קישוט – ניתן להציל איתו חיות) ושיפרתי את המשחקיות במטרה להתאים אותו יותר לגילאי היעד (3-7). תחנת האם, אפל, לוקחת לעצמה כשבוע לבדוק את האפליקציות והעדכונים, ובינתיים פניתי לכמה אבי טיפוס לפרוייקטים חדשים.

בנוסף, התמסרתי לתפקידי החשוב ביותר – להתחבר ולבדוק מדי יום כמה אנשים קנו את המשחק, או יותר נכון, כמה לא קנו. בימים שבהם הקפצתי את השרשור שלי באתר טאץ' ארקייד, היתה לעתים מכירה אחת או במקרה קיצוני שתיים (סיבה לבירה בפאב). לעיתים הסיבה למכירה היתה שהכרחתי פיסית תחת איומים חברים או מכרים לקנות את המשחק (סורי, בימים כאלה אין בירה בפאב).

ואז, יום אחד, בעודי בודק את הגרף המשמים, נעצרה העמודה על שש. שש רכישות. של 2.39 יורו, או 2.99 דולר, אם תרצו. ללא סיבה נראית לעין. ביום אחד. הבטתי במסך לא מאמין, והראיתי את הנתונים לבת זוגי. היא שמחה, ואמרה שלמחרת יהיו עוד יותר רכישות, ולי לא נותר אלא להנהן, מודע לסיכוי האפסי שזה יקרה.

אלא שלמחרת, שזה היום, קנו את המשחק 8 פעמים. שלוש בארצכם, הולנדים יקרים. נתון זה העלה את ההשערה שהתפרסם משהו בשפתם של רמברנדט, ואן גוך ואריאן רובן. ואכן כך – מתברר שהמשחק סוקר כחלק מפוסט יומי, ולפי גוגל טרנסלייט אף זכה לשבחים:

Usually they are lousy finish, they have nothing to much and they simply are not interesting for other readers.Burning Things may be called an exception for us, especially in terms of finish. In the game for very young children do all kinds of fires to attack while you pass by a fire engine. The game uses a catchy, kind of flat style with a paper background air.

מלבד העובדה שגם ההולנדים סבורים שהמשחק מתאים לילדים, אולם מגיל 5 ומעלה, מתברר שמספר אנשים החליטו לקחת את הסיכון ולרכוש משחק של מפתח אלמוני. אבל לא די בכך – המשחק קפץ למקום ה-13 בין המשחקים החינוכיים בהולנד, ולמקום ה-31 בקטגורית משחקים לילדים. המשמעות של זה היא שהיום יש עוד יותר סיכוי שבני עמכם החביבים ייתקלו במקרה במשחק שלי ויורידו אותו, כי הוא מופיע בעמוד הראשון בקטגוריות אלה.

ברור שמחר נחזור לאפס הרגיל והנצחי, או שלא. אבל לפחות יש פה, הרבה בזכותכם, עם נאור ויקר, מעט תקווה.

פורסם בקטגוריה טקסט, מיקרו-יזמות, משחק, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

6 תגובות בנושא מכתב פתוח לאחיי ההולנדים

 1. מאת אלעד טבלן‏:

  גדול!
  גור היקר- דבר ראשון קניתי את המשחק, ותקבל את תגובותיהם של יפתח דן ויאב בקרוב מאד
  דבר שני- חשבתי עלייך רבות בשבועיים האחרונים- מצאתי בשיטוטי האופניים שלי את ארץ הצבועים. מקום שכבר שבועיים אני המום ממנו ומתרגש ממנו ללא הפסקה. בארץ הצבועים מצאתי גם מקום אשר מייד עם גילויו קיבל ממני את השם "ארמון המלך" ובהכנסי אליו מצאתי גם את המלך, או יותר נכון מה שנשאר ממנו- ראש ענק ומדהים של מלך צבוע מת.
  באמת ובתמים שהמחשבה הראשונה היתה לארוז ולשלוח לך אותו למשכנך בת"א, אך בסוף החלטתי שישאר במקומו. אתה מוזמן לסיור מדהים במקום נדיר ומיוחד.
  דבר שלישי- שוב נתתי את מספר הטלפון שלך למישהו- בן דוד שלי שגיא שהוא מוזיקאי ואחלה אדם, אולי תוכל לעזור לו עם איזה מיזם עסקי/אינטרנטי שהקים
  מתגעגע
  טבלן

 2. מאת johnny‏:

  Yo dude come play this game zSilencer with me!

 3. Ugg is well-known precisely for this uniqueness and innovative, bold design and design ideas! No subject what figure you have, you can be found throughout a pair of correct boots at Ugg.
  Cheap Ugg Boots for Sale
  [url=https://www.guideone.com/images/ugg.html]Cheap Ugg Boots for Sale[/url]

 4. מאת Women Ugg Boots USA‏:

  Men regularly go out for perform frequently, therefore anytime you bought a cozy ugg boots to the husband, they may well believe this reduce cost ugg boot could be regarded a support of you.
  Women Ugg Boots USA

 5. מאת Ugg Boots Sale‏:

  I believe this series of Moncler men would be very popular this year, because the repute of both Moncler and Pharrell Williams makes it very attractive and it deserves our attention. Let's just wait and see.
  Ugg Boots Sale

 6. מאת Ugg Boots Sale‏:

  In a sense, Ugg boots are really superb choice. You can select your most appropriate boots from our webpage store in circumstance you wish to buy one. We are sure mail a pair to match your requirements in circumstance you buy two pairs of Ugg footwear and boots.
  Ugg Boots Sale

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *